510 119 529

Zajrzyj w głąb siebie!

Hipnoza uruchamia wewnętrzne siły i pobudza energię życiową. Umożliwia wgląd w tłumione emocje, które mogą powodować objawy zarówno psychiczne jak i fizyczne. Pozwala odnaleźć i przepracować przyczynę powstania problemu.

Picture of Kasia Vermylen

Kasia Vermylen

hipnoterapeuta, radiesteta, naturopata, coach

Czym jest hipnoza?

Hipnoza jest rodzajem transu, podczas którego osoba czuje się zrelaksowana, ma bardziej rozwiniętą i swobodną wyobraźnię i jest bardzo podatna na przyjmowanie sugestii. Zaznaczę od razu, bo jest to częste nieporozumienie – nie jest możliwe, żeby ktoś przyjął sugestię wbrew sobie lub niezgodną ze swoimi wartościami.  Osoba w transie hipnotycznym jest w pełni świadoma, ale znacznie ogranicza dostęp innych bodźców, dzięki czemu w dużo większym stopniu koncentruje się  na treści sesji. Taki stan transu można porównać do stanu wzmożonej uwagi i wrażliwości, do marzeń lub do „zatracenia się” podczas słuchania muzyki lub „zaczytania się” w książce.

Hipnoterapia, czyli terapia z wykorzystaniem hipnozy jest pomocna w wielu trudnych stanach emocjonalnych takich jak:  fobie, zaburzenia snu, przewlekłe stany bólowe, rozpacz, niepokój, zespół stresu pourazowego, depresja czy jadłowstręt,  oraz przy eliminowaniu niezdrowych i niepożądanych zachowań – na przykład, obgryzania paznokci, zgrzytania zębami lub niekontrolowanego objadania.

Sugestia hipnotyczna
i hipnoza regresyjna

Hipnoterapeuta wykorzystuje dwie podstawowe techniki: sugestię i analizę. Sugestia to informacja przekazana  podczas transu. Może ona dotyczyć zmiany zachowania (nałogi, nawyki) lub wzmocnienia pozytywnych cech i procesów (motywacji i pewności siebie). Sukces polega na tym, że podczas transu hipnotycznego mamy znacznie większą podatność na przyjęcie sugestii. To, co bezskutecznie próbujemy zmienić przez dłuższy czas, nagle udaje się  zmienić dzięki sugestii hipnotycznej ponieważ jest ona bardziej uwewnętrzniona niż zwykła informacja, prośba, czy polecenie. Analiza, czyli inaczej hipnoza regresyjna pomaga poznawać podświadomość i poszukiwać w niej traum i negatywnych  wspomnień, które mogą powodować zaburzenia zdrowia psychicznego, depresje, nadmierną nerwowość i nieadekwatne reakcje. Terapia regresyjna jest bardzo pomocna dla osób, które przeżyły traumy. W towarzystwie hipnoterapeuty osoby te uczą się patrzeć na swoje dramatyczne wspomnienia z nowej perspektywy, stają się silniejsze, rozumieją i czują,  że przeszłość nie może niszczyć ich obecnego życia.

Dla kogo jest hipnoza?

W Wielkiej Brytanii hipnoza została uznana za oficjalną technikę terapeutyczną w 1951 (The British Medical Association), w USA w 1958 (The American Medical Association) i  1961 (The American Psychiatric Association). Hipnoza jest świetnym narzędziem, które znajduje zastosowanie praktycznie dla każdej osoby chcącej dokonać zmiany w swoim życiu.

Z hipnozy korzystali między innymi: sportowcy (Tiger Woods – poprawa koncentracji), artyści (Wolfgang Amadeusz Mozart, Sergiusz Rachmaninow), naukowcy (Thomas Edison, Albert Einstein), politycy (Sir Winston Churchill), aktorzy i piosenkarze (Julia Roberts, Geri Halliwell, Kevin Costner), popularne osoby ze świata mediów, arystokracji, polityki (Jackie Kennedy Onassis, Martha Stewart, Ellen DeGeneres, Kate Middleton – hypnoBirthing).

Przyjmuję w gabinetach:  Warszawa centrum (ul. Bracka 25)
i w  Konstancin-Jeziorna (ul. Reja 6).
Prowadzę również sesje hipnozy online (hipnoza przez Skype).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
Chętnie odpowiem na pytania.

Rodzaje hipnoterapii

  • Hipnoterapia tradycyjna – pierwsza ze stosowanych form, opiera się na wywołaniu systemu bezpośrednich, negatywnych skojarzeń, które pojawią się w sytuacji, gdy Klient będzie miał ochotę na powtórzenie zachowania, które jest eliminowane w czasie hipnoterapii.
  • Hipnoterapia Ericksonowska – zapoczątkowana przez psychiatrę Miltona Ericksona, polega na tworzeniu i przekazywaniu do podświadomości sugestii w formie metaforycznych opowieści, które inspirują do szukania rozwiązań.
  • Hipnoterapia skoncentrowana na rozwiązaniu – bardzo korzystna, gdy zadaniem jest osiągniecie zmian w krótkim czasie. Hipnoterapeuta nie pyta o przeszłość, prosi tylko o wyznaczenie sobie celu i koncentruje się na pytaniu Klienta o pozytywne zmiany, które ta pożądana zmiana wywoła w jego życiu. 
  • Hipnoterapia poznawcza i behawioralna – łącząca hipnoterapię, programowanie neurolingwistyczne i terapię poznawczo – behawioralną i dążąca do spowodowania  zmian emocjonalnych, behawioralnych, poznawczych i objawowych.
  • Hipnoterapia lecznicza – technika, która pozwala odnaleźć w podświadomości Klienta wspomnienia odpowiadające za powstanie negatywnych symptomów (lęk, depresja, bezsenność) lub oporu na leczenie. Analiza takich zdarzeń pomaga wypracować praktyczne rozwiązanie problemu.

Jak wygląda proces hipnozy?

Podczas transu bardzo szybko i wyraźnie zauważamy przyczyny zachowań i negatywne mechanizmy blokujące dotychczasowe próby zmian. Dodatkowo, Klienci sami czują, że to, co mówią wypływa z nich, nie pojawia się mechanizm oporu lub zaprzeczania, raczej zdziwienie lub ulga. W tej podróży podążam za Klientem i uczę się od niego, jak interpretować pozornie nieistotne szczegóły. Proces terapeutyczny to czas dzielenia się i słuchania, nie wypytywania.

Doświadczyłam wielu sesji, w których moi Klienci byli w stanie dotrzeć do zdarzeń z przeszłości, o których absolutnie nie pamiętali, a które na dłuższy czas wpłynęły na ich życie, nastrój i motywację.

Hipnoza to zaufanie i współpraca. Hipnoterapeuta i Klient wspólnie analizują treści w podświadomości i razem tworzą strategie, oceniają ich skuteczność i korygują je tak, aby szybciej przyniosły oczekiwane efekty. Hipnoza to także szansa na zanurzenie się w przeszłości i umiejętne jej wykorzystanie. Proces taki jest unikalnym doświadczeniem.

Hipnoza daje nam szansę na lepsze poznanie siebie. Takie poznanie czasem będzie prowadziło do akceptacji, czasem do bardziej wzmożonej pracy, a czasem ….. zobaczymy. Serdecznie zapraszam!

Hipnoza

  • uruchamia wewnętrzne siły i pobudza energię życiową
  • pozwala odnaleźć i przepracować przyczynę powstania problemu
  • jest wsparciem dla medycyny konwencjonalnej – hipnoterapeuta nie zniechęca do tradycyjnego leczenia
  • pomaga rozumieć, opanować i adekwatnie wyrażać emocje
  • umożliwia wgląd w tłumione przez nas emocje, które mogą powodować objawy zarówno psychiczne jak i fizyczne
  • redukuje stres
  • pozwala umiejętnie wychodzić z sytuacji kryzysowych
  • umożliwia lepszy wgląd w bieżące sytuacje, również zawodowo-personalne
  • pomaga w walce z depresją
  • pomaga osobom mającym problem z brakiem akceptacji, samoakceptacji i z niskim poczuciem własnej wartości
  • pomaga osobom mającym konflikty wewnętrzne i problemy decyzyjne oraz problemy z relacjami międzyludzkimi
  • pozwala przywrócić work-life balance lub zminimalizować skutki braku równowagi w tym obszarze

Hipnoza Warszawa

Czy hipnoza to ostatnia deska ratunku?

Bardzo często decydujemy się na hipnoterapię dopiero wówczas, gdy zawiodły już nas inne metody pracy z naszymi emocjami, naszą psychiką (szczególnie w obrębie pracy z podświadomością).  Wówczas biegniemy do internetu i, mieszkając przykładowo w Warszawie, poszukujemy frazy „hipnoza Warszawa” licząc na cud. Oczywiście, że cuda się zdarzają i zawsze trzeba być dobrej myśli. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że hasło „hipnoza Warszawa” nie musi być dla nas tylko i wyłącznie ostatnią deską ratunku.

Hipnoza jest narzędziem bardzo skutecznym, które tak naprawdę warto wykorzystać już na wczesnych etapach jakiegokolwiek problemu czy pojawiających się dolegliwości. Hipnozę można również z bardzo dobrym efektem zastosować jako metodę prewencyjną. Wówczas dzięki zmianie na przykład głęboko zakorzenionych w naszej podświadomści osłabiających nas przekonań, możemy sprawić, że jakość naszego życia znacznie się poprawi. Wyszkujac hasło „Hipnoza Warszawa” warto o tym pamiętać.