510 119 529

Żyj w spełnieniu!

Moją rolą jako terapeuty jest uważne wysłuchanie Twojej historii. Staram się zrozumieć, jak to jest być Tobą, i pomóc Ci zmierzyć się z Twoimi problemami. Wesprę Cię na Twojej ścieżce poznawania siebie.

Picture of Kasia Vermylen

Kasia Vermylen

hipnoterapeuta, radiesteta, naturopata, coach

Psychoterapia jako wsparcie

Psychoterapia tworzy wyjątkową okazję do rozmowy o tym, co nas powstrzymuje od życia w spełnieniu. Polega przede wszystkim na otwartej rozmowie z terapeutą, który jest neutralny, obiektywny i nie ocenia. Praca z psychoterapeutą ma na celu zidentyfikowanie, a następie zmianę wzorców myślowych prowadzących do określonych zachowań. Pozwala to rozwiązać niemalże wszelkie zaburzenia i nieprawidłowości związane z psychiką.

Ludzie sięgają po psychoterapię z wielu różnych powodów. Psychoterapia ma na celu pomóc zrozumieć uczucia i przygotować do stawienia czoła wyzwaniom, zarówno w teraźniejszości, jak i w przyszłości. Mając tendencję do patrzenia głębiej, psychoterapeuta zajmuje się podstawowymi przyczynami problemów danej osoby, a także sposobami ich rozwiązywania. Psychoterapeuci pomagają przezwyciężyć stres, problemy emocjonalne, czy problemy w związkach lub kłopotliwe nawyki.

Jako terapeutka, kieruję się otwartością, uważnością i szacunkiem. Pomagam moim Klientom odszukać ich indywidualne zasoby, by mogli poradzić sobie z kryzysami, osobistymi konfliktami i z trudnymi relacjami.

Proces zmian

Aby zobaczyć pozytywne wyniki, osoba zwykle musi zrozumieć potrzebę zmiany. Musi też być gotowa do podążania za planem, który współtworzy z terapeutą i angażować się w proces zmian. W psychoterapii niezbędna jest szczerość i zaufanie między klientem a terapeutą.

Podczas psychoterapii niektóre osoby mogą doświadczyć niespodziewanych zmian. Trzeba pamiętać, że na przykład odwoływanie się do przeszłych wydarzeń może czasami wywołać niepożądane emocje. Zajmowanie się tymi emocjami i radzenie sobie z nimi jest integralną częścią terapii, ale może być trudne. Istotne jest, aby znaleźć zaufanego i wykwalifikowanego psychoterapeutę, który potrafi w konstruktywny sposób prowadzić klienta przez takie sytuacje.

ZADZWOŃ!
Chętnie odpowiem na pytania.

Seksuologia

Bardzo częstym problemem, z którym boryka się spora część zarówno kobiet jak i mężczyzn, jest ich seksualność. Seksualność dotyczy obszarów takich jak intymność, odczucie przyjemności, czułości, wyrażanie uczuć, miłości, czy potrzeba kontaktu. Stanowi integralny element osobowości każdego dorosłego człowieka. To, w jaki sposób postrzegamy swoje ciało, jak bardzo jesteśmy otwarci i potrafimy odczuwać przyjemność w sytuacjach intymnych, ma ogromne przełożenie na całość naszego życia. Akceptacja własnej seksualności oraz czerpanie przyjemności z życia seksualnego jest naturalnym stanem.

Seksualność jest bardzo często dla wielu osób tematem wstydliwym do tego stopnia, że nie potrafią się otworzyć nawet przed sobą samym. Osoby takie zapominają, bądź nie są świadome faktu, że pełna akceptacja seksualności, zaspokojenie potrzeb, spełnienie i satysfakcja seksualna odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Zaburzenia w tej sferze przekładają się znacząco na zdrowie – zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej.

Jak pokazują współczesne badania, wiele kobiet w ciągu swojego życia nie doświadczyło orgazmu. Z drugiej strony wielu mężczyzn boryka się z problemami związanymi z impotencją w wieku zaledwie 40 lat. Bardzo często ludzie są skrępowani własnym ciałem i wstydzą się go. Unikają również rozmów na temat potrzeb seksualnych. Zdarza się, że nie są w ogóle ich świadomi.

Korzyści płynące z psychoterapii w zakresie seksuologii

Dowiedziono, że akceptacja własnej seksualności oraz poprawa jakości życia seksualnego przekłada się często wprost na sukcesy osiągane w pozostałych obszarach życia. Ma również spory wpływ na poczucie pewności siebie. Warto zatem zadbać o satysfakcję, spełnienie oraz pełną akceptację w zakresie własnej seksualności. Pomocny w tym może się okazać doświadczony psychoterapeuta, hipnoterapeuta, czy seksuolog.

Psychoterapia Warszawa

Jeśli czujesz przytłoczenie, czy zagubienie i nie potrafisz poradzić sobie z jakąś sytuacją, z pewnością potrzebna jest Ci psychoterapia.  Warszawa jest miastem, w którym mieści się mój gabinet, ale możesz również umówić się na sesje online!
Jeśli potrzebujesz wsparcia w rozwiązaniu swoich problemów, chcesz wybrać się w  podróż w głąb Twojego wnętrza i przełamać blokady, by w pełni cieszyć się swoim życiem, zapraszam do kontaktu.