510 119 529

Kobieto, poznaj swoją wartość!

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, jak to, co myślisz o samej sobie wpływa na Twoje życie? Na pracę, związki, zdrowie, finanse, na codzienne sytuacje. Otóż, przekonania na swój temat mają ogromny wpływ na pewność siebie, na poziom samooceny. Determinują one tak naprawdę jakość Twojego życia na każdym poziomie.

Być może w siebie nie wierzysz, bo ostatnie lata owocowały szeregiem dotkliwych porażek. Być może nikt nigdy nie powiedział Tobie szczerze, że jesteś piękna i mądra, że jesteś wystarczająco dobra, by osiągnąć w życiu sukces. Być może uważasz, że nie zasługujesz na życie w obfitości i dostatku, pełne tego wszystkiego, czego pragniesz i co jest dla Ciebie najlepsze.

Jeśli powyższy akapit trafnie opisuje Twoje życie, wiedz, że nic straconego. Możesz to zmienić! Naprawdę, możesz to zmienić! Zmiana ta wcale nie musi być trudna. Nie musi też wymagać czasu. Możesz jej dokonać właśne tu i teraz. Nie czekaj, aż ktoś pojawi się w Twoim życiu i zapewni Cię o tym, że jesteś mądra, piękna, wyjątkowa, że możesz wszystko. Zobacz siebie w lustrze, spójrz sobie głęboko w oczy i powiedz to sama do siebie! Z przekonaniem i naiwością małej dziewczynki, z miłością i życzliwością.

Wszechświat zawsze przyzna Ci rację!

Każde negatywne spostrzeżenie na swój temat krzywdzi nikogo innego jak Ciebie samą. Wyobraź sobie Wszechświat, całą otaczającą Cię energię, jako „Coś”, co zawsze Cię wspiera i przyznaje Ci rację. Bez względu na to, co o sobie myślisz, zawsze przyzna Ci rację. Kiedy myślisz o sobie „Jestem głupia” – Wszechświat odpowiada „Tak, masz rację” i rozkazuje całej otaczającej Cię energii kreować takie sytuacje, by upewnić Cię w tym przekonaniu. Tak samo, gdy patrzysz w lustro i mówisz sobie „Jestem gruba”. Mechanizm działania jest identyczny. Wszechświat przyzna Tobie rację i będzie dbał o to, byś się upewniała w tym, co o sobie myślisz. Dzieje się tak nie dlatego, by zrobić Tobie na złość. Dzieje się tak z miłości – dlatego, by wspierać Cię we wszystkim co mówisz i myślisz.

Przestań narzekać przez 21 dni

Jeśli z jakichś powodów nie potrafisz jeszcze myśleć o sobie w superlatywach i wykorzystać siły oraz przychylności Wszechświata, by Cię wspierał, przestań chociaż narzekać przez okres 21 dni. Zdaniem wielu naukowców, 21 dni to czas niezbędny dla utrwalenia zmiany, wyrobienia nowego nawyku. Bacznie obserwuj swoje myśli i wypowiadane słowa. Bądź uważna, by przez 21 dni nie pojawiło się na horyzoncie żadne narzekanie. Dotyczy to narzekania na jakikolwiek temat – czy to na temat Twojego wyglądu, czy stanu konta, czy spóźnionego autobusu, czy nieprzychylnego komentarza ze strony koleżanki z pracy lub szefa. Źródło nie ma znaczenia. Po prostu pozbądź się z Twojego narzekania w jakiejkolwiek postaci.

W zamian za to szukaj pozytywnych stron we wszystkim, co się w Twoim życiu wydarza. Nawet jeśli pozornie wydaje się być niezbyt miłe. Początkowo może to wydawać się dość trudne, jednak z czasem stanie się naturanlną częścią Twojego życia. Jeśli na przykład nie zdążysz na autobus, zamiast narzekać i sie denerwować z tego powodu, po prostu stwierdź, że widocznie miałaś nim nie jechać. Być może ulegnie jakiejś kolizji lub wypadkowi, a Ty byłabyś poszkodowana. Zamiast powiedzieć sobie „Nienawidzę swoich grubych nóg”, bądź wdzięczna za to, że je masz. Bez nich Twoje życie nie byłoby takie piękne. Nie mogłabyś pójść na spacer, randkę, jechać na rowerze, sprawnie podróżować, przemieszczać się, biegać. One każdego dnia są dla Ciebie, na wyłączność. Służą Tobie najlepiej jak potrafią. Nawet gdy czasem bolą, zawsze prowadzą Cię tam, gdzie Ty chcesz. Kiedy zaczniesz obdarzać swoje nogi miłością, one jeszcze bardziej się Tobie odwdzięczą.

Kiedy usłyszysz nieprzychylny i złośliwy komentarz czy zarzut w Twoim kierunku, może tym razem się po prostu uśmiechnij zamiast się denerwować i odpowiadać tym samym? Zgodnie z powiedzeniem „złość piękności szkodzi” – wesprzesz tym samym swoją urodę i oszczędzisz wątrobie dodatkowego stresu.

Sztuka docenienia własnego ciała

Bardzo często nie potrafimy docenić tego, na co nie musimy zapracować. Tak jest właśnie z naszym ciałem. Dostaliśmy je gratis, towarzyszy nam od początku naszych chwil. Jest z nami zawsze. W każdej sekundzie służy nam najlepiej, jak potrafi w danych okolicznościach. Samo się naprawia, regeneruje, odnawia. Wymaga od nas jedynie głównie jedzenia i odpoczynku. A i w tych aspektach bardzo często przeciągamy strunę. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że w każdej sekundzie w naszym organizmie zachodzi kilkadziesiąt miliardów procesów biochemicznych – wszystko po to, byś mogła żyć i cieszyć się życiem! Byś mogła widzieć piękne krajobrazy, słyszeć kojącą muzykę lub słowa wypowiadane przez ukochaną osobę, smakować ulubione potrawy, dotykać instrumentu i móc na nim grać, wąchać nieziemskie perfumy.

Moment, w którym uświadomimy sobie te rzeczy i spojrzymy na nasze ciało z wdzięcznością za ciężką pracę, jaką dla nas wykonuje, potrafi wiele w naszym życiu zmienić. Niejednokrotnie lepiej dbamy o jakość dostarczanego pożywienia, codzienny ruch, czy też prawidłowy wypoczynek. Uczucie niechęci i postawy roszczeniowej wobec naszego ciała często zastępowane jest wyrozumiałością, życzliwością i miłością. Ciało z kolei w podziękowaniu odpłaca nam się większą witalnością, korzystniejszym zdrowiem, kondycją fizyczną i psychiczną – lepszą jakością życia!

Jak hipnozadla kobiet może pomóc w zmianie?

Czytając ten artykuł możliwe, że niejednokrotnie odniosłaś wrażenie, że wszystkie składowe Twoich niepowodzeń, to jedno wielkie błędne koło. Pytanie, jak je przerwać?

Przede wszystkim najważniejsza jest świadomość tego, żeto Ty decydujesz o tym, co o sobie myślisz. Zmieniając przekonania na swój temat jednocześnie zmieniasz całe swoje życie. Dzieje się tak dlatego, że Wszechświat zawsze przyzna Tobie rację i wesprze Cię we wszystkim co myślisz i mówisz na swój temat. Tak naprawdę to, co mówią inni, nie powinno mieć dla Ciebie znaczenia. Ich wypowiedzi bardzo często nie są nawet szczere, a jedynie podyktowane ich obecnym nastrojem, strachem lub przejawiającą się zazdrością. Szczególnie, kiedy chcesz osiągnąć to, czego im się nie udało. Pamiętaj, tylko Ty masz prawo oceniać siebie (bądź dla siebie w tym łagodna :)) – nikt inny takiego prawa nie ma.

Tak samo, tylko Ty decydujesz o tym, czy na coś zasługujesz czy nie. Jesli uważasz, że zasługujesz na to, by być szczęśliwą i spełnioną kobietą – to tak będzie. Jeśli natomiast nie dajesz sobie takiego przyzwolenia, obojętnie jakie wysiłki będziesz podejmować, to się nie wydarzy.

Kolejną ważną zasadą jest to, że tak, jak postrzegasz siebie, tak postrzegają Cię inni ludzie. Jeśli zmienisz postrzeganie siebie, nabierzesz pewności siebie, zaczniesz się prawdziwie szanować i kochać, nagle Twoje otoczenie odpowie Ci tym samym. Nie wierzysz? Przekonaj się sama!

Pamiętaj, jesteś wartościowa i wyjątkowa taka jaka jesteś – gdy jesteś w 100 % sobą. Nie musisz niczego zmieniać. Wystarczy, że zmienisz myśli i przekonania na swój temat, a Twoje życie niezwykle pozytywnie Cię zaskoczy! 🙂

A jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy w dokonaniu zmiany, jeśli chcesz, żeby ta zmiana była skuteczna, jeśli jesteś na tę zmianę gotowa, to przeczytaj, jak bardzo może pomóc Ci w tym hipnoza. Warszawa to miasto, w którym prowadzę gabinet, ale możesz również skorzystać z sesji online. Podczas sesji hipnozy będziesz w stanie zauważyć przyczyny tego, dlaczego myślisz o sobie w sposób, w jaki myślisz. Pomogę Ci odkryć i zniwelować blokujące Cię negatywne mechanizmy. Stworzę Ci warunki, dzięki którym będziesz w stanie dotrzeć do zdarzeń z przeszłości, które wpłynęły na Twoje życie i to, w jaki sposób o sobie myślisz. Hipnoza da Ci szansę na lepsze poznanie siebie. Serdecznie zapraszam!

Udostępnij ten artykuł: